Săvârșirea Tainei Sfântului Maslu în Parohia Domașnea

În Biserica Ortodoxă din Domașnea, împreună cu părintele paroh prot. Iosif Frenț și un sobor de preoți, se va săvârși Taina Sfântului Maslu

„De este cineva bolnav între voi, să cheme preoţii Bisericii şi să se roage pentru el, ungându-l cu untdelemn întru numele Domnului. Şi rugăciunea credinţei va mântui pe cel bolnav şi Domnul îl va ridica, şi de va fi făcut păcate, se vor ierta lui.” (Iacov 5, 14-15).

Iubiți credincioși,

Cu frăţească dragoste şi aleasă cinste, Parohia Ortodoxă Domașnea, reprezentată de preotul paroh prot. Iosif Frenț, vă invită, Duminică - 26.11.2017, începând cu ora 16.00, să luaţi parte la bucuria comunei noastre.

Taina Sfântului Maslu va fi oficiată de părintele paroh prot. Iosif Frenț, împreună cu un sobor de preoți.

La final, credincioșii au bucuria de a se închina la Icoana făcătoare de minuni a Maicii Domnului, care va fi adusă de la Mănăstirea Călugăra, și de a asculta colinde rostite de „Grupul Ethos” al Episcopiei Caransebeșului.

Vă așteptăm cu drag!

Autor: Parohia Domașnea